portrét

DĚTI

TĚHULKY

RODINA

Břetislav Skýpala

Břetislav Skýpala

fotograf | grafik | web designer

Umění fotografie se stalo velmi komplikovaný proces. S novými pokroky v oblasti digitálních fotoaparátů se zdá, jako by ten co jsi koupí digitální fotoaparát si už říká fotograf. Digitální snímky se nashromáždí, zůstanou v počítačích a uloženy na discích. Lidé jsou zahlceni fotkami a někdy neví co dělat s obrazy, které milují.

Dny temné komory, jsou pryč. Strávil jsem roky v temné komoře navíjením filmu do tanku a vyvoláváním mých obrázků. Bylo velmi důležité vybrat ten správný obraz ze svitku filmu. Dlouhé hodiny práce se zvětšovákem a máčením rukou ve vývojce. Vůni temné komory dnes digitální komora nenahradí. Je pro mě velice důležité zachytit ten okamžit a zmrazit ho na věčné časy. Musí být viděn ten krásný obraz, který na Vás promluví vždy, když kolem něj projdete a Váš pohled na něj ve Vás roztočí kolotoč myšlenek „jak to tehdá bylo”.

To je důvod, proč jsem se stal fotografem. Moje témata jsou většinou lidé, protože vidím, každého jako umělecké dílo. I Když jsou pryč dny temné komory, její přítomnost ve mně stále silně přetrvává. Něco mě žene dopředu a říká mi, abych vytvářel obrazy Vašich osobností, které obohatí Vaše stěny ve Vašem životě.

Mým úkolem je vytvořit jednoduché dílo, protože v jednoduchosti je krása.
Moje životní poslání je vytvořit  umělecké díla krásných lidí, které budeme obdivovat za 5 … 10 … 20 … let. Chci se se svými pracemi podělit s celým světem a děkuji každému kdo mi na teto cestě fotografií pomohl.

To je můj příběh … jaký je tvůj?